EGR Valfi Temizliği

Egzoz gazında bulunan azot oksitlerin azalmasına yardımcı olan EGR valfi mutlaka belirli aralıklarda kontrol edilmelidir. Hava fitresi ve egzoz manidfoldun arasında yer almakta olup değişimi için gerekli alanın açılması gerekir. EGR valfi ayrılarak bu alandan temizlemek için ayrılır. Temizlik için uygun değil ise değiştirilmesi ve yenisinin takılması gerekir. Bu sayede aracınız tam bir performans ile çalışacaktır. Yakıt tüketimi de normale dönecektir. Temizlenecek ise küçük bir fırça ile de içerisinde kurum temizlenmelidir. Kaba pislikte temizlendikten sonra özel sıvıların içerisinde bekletilmesi gerekir. Bu sayede sağlıklı sonuç elde edebilirsiniz.

Geliştirdiğimiz yazılımlar ile aracınızda bulunan DPF (Dizel Partikül Filtresi) ve EGR (Egzoz Gaz Geri Çevrim) valfi sorunlarına çözüm üretmekteyiz.

Siz de aracınızda Dizel Partikül Filtresi ve EGR valfi sorunu olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

dpf iptali, Partikül filtresi temizlik, Egr Temizliği, partekül iptali, dizel partikül filtresi temizligi, partikül iptali, adblue iptali, dpf temizleme, partikül filtresi temizliği, partikül temizleme, Dizel Partikül filtresi Temizleme, dpf temizlik, Partikül Filtre Çözümü, egr iptali, DPF iptali İstanbul, dizel partikül filtresi temizlik

EGR Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Kara taşıtlarında kullanılan elektropnömatik bir valftir. Araçlarda motor bölümünde yer alır ve egzozun en önemli parçalarından biridir. Devir daim işleminin yapılmasına kolaylık sağlar. Burada yer alan parçalara da EGR valfi adı verilir. Bu valf de zaman içerisinde aşınmalar meydana gelebilir. Bu aşınmalar da aracın performansına olumsuz katkı sağlayarak arızalanmasına neden olur. Özellikle de iç kısmında biriken kurum ve kirlenme buna katkı sağlar. Bundan dolayı belirli sürelerde bakımın yani temizliğinin yapılması gerekir.

Gerekiyor ise değişimi de yapılarak sağlıklı sonuç elde edilebilir. Kirli olur ve temizlenmez ise zaman içerisinde motorda titreşimli çalışma meydana gelir. Hatta bazı durumlarda motor çalışmayabilir. Yakı tüketiminde de artış olur ve buda size maddi açıdan zarara girmenize neden olur.

Teklif Almak İçin Tıklayın

Formu doldurun
Sizi arayalım

Telefon

Whatsapp