Dizel Partikül Filtre Temizleme

PFC-01 partikül filtre temizleme makinesi özel temizleme programı sayesinde üst seviye bir temizlik vadetmektedir.Partikül Filtresi bağlandıktan sonra cihaz aynı araçlarda olduğu gibi fark basınç ölçümü yaparak hazırda bulunan temizleme modlarından birini tavsiye eder.

 • DPF
 • GPF
 • SCR
 • CAT
 • DOC
partikül temizleme, partekül iptali, partikül iptali, dizel partikül filtresi temizlik, dpf temizleme, partikül filtresi temizliği, Partikül filtresi temizlik, Egr Temizliği, dpf temizlik, DPF iptali İstanbul, Dizel Partikül filtresi Temizleme, adblue iptali, dizel partikül filtresi temizligi, egr iptali, Partikül Filtre Çözümü, dpf iptali

Partikül Flitresi Nedir Ne işe Yarar?

Egzoz emisyonları karbonmonoksit partiküllerin azaltılmasında ve emisyon düzenlemesini karşılamak için tasarlanan araçlardır. Anadizel oksidasyon katalizörü+kaplanmış dizel partikül filtresi olarak oluşmaktadır.

Silisyum karbonundan yapılan (SİC) metal soy kaplama olan DPF karbonmonoksit ve hidro karbon denilen (HC) emisyonlarını azaltmaya yarayan araçlar olarak özel tasarlanmışlardır. Filtresinde tıkanmaması için uyarı için jenerasyonlar düzenli şekilde yanmaktadır. Filtrelerdeki kurum performansı etkilediği için jenerasyon sırasında filtreyi çatlatabilir. Arıza durumunda arıza ışığı olan (MIL) arza durumunu göstermektedir. Arıza tespit edilince mutlaka onarmak gerekmektedir. DPF jenerasyonu sırasında sıcaklık yüksek seviyelere çıkabilir. Bu nedenle dikkat etmek gerekir. Bu esnada egzoz parçaları nedeni ile yanmaya müsait olur. Park edeceğiniz yerde kuru ot gibi maddelerin olmaması gerekir.

Yanmalı motorların çalışırken gazın boşaltması sırasında sesinin azalmasında ve gaz çıkışını sağlayan bir tertibat olarak kullanılmaktadır.

DPF Arıza Tespiti

DPF arızası olduğunda MIL denilen ışık sinyal vermektedir. Bundan öncede bazı belirtilerle ile kendini arıza hissettirebilir. Motor arıza modun da görünmektedir. Kara taşıtları için kullanılmakta olan elektropnömatik valf olan EGR araçların motor kısmında bulunmaktadır. Egzoz gazlarını devir daimini yapmakla görevli olan EGR gün geçtikçe aşınabilir. EGR kurumlarda kirlenme aşınma yaptığından dolayı araçlardaki performansı düşürmekte ve arıza yapmasına neden olmaktadır. EGR denilen valf yanmış egzoz gazı ile karışınca yanma sıcaklığı ve oksijen azalmaktadır.

Dizel Partikül Filtre Temizleme Makinesi

Dizel partikül filtre temizleme makinesi, Binek araçlar ,hafif ticari araçlar, kamyon otobüsler ve iş makinaları için geliştirilmiş bir partikül temizleme makinası olup temizlik öncesi ve sonrası sonuçlar kayıt altına alınabilmektedir. Aşağıdaki çeşitler için uygundur;

 • Ekpress MOD
 • Normal MOD
 • Yoğun MOD

DPF, Express modda 20 dk’nın altında temizlik yapılabilmektedir. Proses şu şekilde işlemektedir ;
 • Temizlik öncesi basınç farkı ölçümü
 • Ön yıkama
 • Deterjanlı ana yıkama
 • Durulama
 • Kurutma
 • Temizlik sonrası basınç farkı ölçümü

10.6” PC dokunmatik bilgisayar ile kontrol sağlanmaktadır. Sonuçları grafik ekranı olarak kaydedebilme ve çıktı alabilmek mümkündür. Geniş paslanmaz çelik yıkama kabini sayesinde rahat ve uzun ömürlü bir ortam sağlanmıştır. İkili ısıtıcı rezistansı ile 200 Litre depo ve 3 filtreli devir daim sistemi sayesinde 10 temizlik işlemine kadar bakım ve dolum gerektirmez. Otomatik depo dolumu ve seviye sensörleri sayesinde operatörün yükü azaltılmıştır. Dahili profesyonel kurutma sistemi sayesinde daha kesin sonuçlara ulaşılmaktadır. Temizlik sonuçları raporlanabilir, her işlem sonrası çıktı alınabilir.

Teklif Almak İçin Tıklayın

Formu doldurun
Sizi arayalım

Telefon

Whatsapp